Πέμπτη 3 Μαρτίου 2016

ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ ΜΕ ΚΑΡΟΤΣΙ - ΝΕΑ

ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΟΡΓΑΝΟ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ ΜΕ ΚΑΡΟΤΣΙ.

Πληκτρολογωντας  αυτό το σύνδεσμο μπορείτε να συνδεθείτε  με την Ιστοσελιδα της Ομοσπονδιας.

Ο Άτλας πήρε τη νίκη αλλά και την τρίτη θέση στην τελική φάση του 18ου Πανελλήνιου πρωταθλήματος της ΟΣΕΚΚ. Η ομάδα της Αθήνας, επικράτησε με 52-39 του Άρη, σε ένα ματς όπου οι τυπικά γηπεδούχοι πάλεψαν και έμειναν κοντά στο σκορ έως το ημίχρονο. Η τρίτη και τέταρτη περίοδος ανήκε στον Άτλα ο οποίος στη δεύτερη χρονιά του στο πρωτάθλημα, επιβεβαίωσε πως τίποτα δεν γίνεται στην τύχη.
Διαιτητές: Θεονάς – Αρτεμάκη.
Τα δεκάλεπτα: 12-08, 25-24, 31-40, 39-52.
Άρης (Χατζηζωγίδου): Παπαδόπουλος, Μαλτάς, Καλογιάννης, Χρυσοβέργης 13, Τσιντάρης 11, Οικονόμου 11, Συμεωνίδης, Βλαστός 4.
Άτλας (Ζώτος): Νικιντουμάνα, Ζώης, Κωνσταντινόπουλος Α. 15, Αδαμόπουλος 2, Κότσαρης 6, Χαλδαίος 1, Βάσσης 16, Ζαφειρόπουλος 22, Χριστοδούλου 8, Κωνσταντινόπουλος Β. 2.

Η κλήρωση για το Πρόγραμμα των Αγώνων του φετινού 19ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Μπάσκετ με Καρότσι, θα πραγματοποιηθεί άυριο Πέμπτη 10 Μαρτίου 2016 και ωρα 12.00 στα γραφεία της Ομοσπονδίας.